LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dalin faktet/ Veliaj bën avokatin e Evi Kokalarit

8 Tetor 2022, 11:40, Editorial CNA

Dalin faktet/ Veliaj bën avokatin e Evi Kokalarit

Evi Kokalari, sa më shumë tenton të mohojë të vërtetën aq më shumë zhytet në gënjeshtër.

Një ditë më parë në rrjete sociale, ajo ka pranuar miqësinë me kryebashkiakun Erion Veliaj, miqësi dhe lidhje të cilën e ka mohuar deri më tani.

Por si e konfirmoi?

Kokalari ka hapur një grup në rrjetin social ëp, ku ka futur kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj dhe gazetarin Arjan Çanin.

Dhe më pas bisedën mes tyre e ka publikuar në rrjetin social facebook.

Dalin faktet/ Veliaj bën avokatin e Evi Kokalarit

Në këtë mënyrë Kokalari na tregoi që e ka numrin e kreut të Bashkisë, Tiranë dhe komunikon me këtë të fundit.

Meqenëse numri i Veliajt është publik, dhe është kollaj për t’u gjetur po numrin e Evit në Amerikë si e gjeti dhe si e njohu “lali” Eri,  apo ka pasur njohje me konservatorët atje?

Për më tepër që Veliaj i përgjigjet menjëherë sapo ajo shkruan, a thua kryebashkiaku paska kohë të merret e ti bëjë avokatinë Evis Kokalarit.

Pra, Evi i shkruan “lali” përgjigjet dhe thotë cdo Angelakis.

Por, për Evin fare nuk njihen.

Sesi mund të përgjigjet një i panjohur menjëherë, edhe kryebashkiak, këtë mund të ta shpjegojë vetëm konsevartorja e “lali” Erit.

Por, çfarë ndodh më tej. Evi shkruan “lali” përgjigjet dhe ajo ua servir demokratëve.

Dalin faktet/ Veliaj bën avokatin e Evi Kokalarit

E gjitha kjo, që Evi të justifikohet tek demokratët të cilët sipas saj duhet të besojnë përgjigjet e Veliajt.

Pra, demokratët sipas Evit, i gënjen PD, Berisha dhe mediat e opozitës, ndërsa “lali” Eri u thotë të vërtetën.

Qartazi duket shërbimi i Evi Kokalarit ndaj Erion Veliajt dhe ky i fundit ia “shpërblen” duke i bërë avokatin.

Nuk ka më dyshime.

Është një fakt i thjeshtë. Miqësia e tyre , komunikimi i tyre, i bërë publik nga vetë Kokalari  si dhe fakti që ajo kërkon të besohet “lali” Eri.

Demokratët do të shkojnë në zgjedhje duke besuar “lali” Erin, se kështu iu thotë Evi Kokalari.

Dhe në fushatë nuk do ta akuzojnë dot në asnjë çast si të pabesueshëm “lali” Erin, sepse Evi Kokalari për interesa të saj është kthyer në një bashkëpunëtore dhe së fundi Veliaj I shërbeu, këtë e treguan komunikimet e publikuara prej saj.

Fakti që komunikon me Veliajn, ai i del në mbrojtje, për demokratët  është e qartë, nuk është asgjë tjetër më shumë se miqësi tashmë edhe publike.

Nuk ka gjë të keqe të kesh miqësi, por kur këtë e përdor për të drejtuar opozitën në rrugë qorre, sulmon PD dhe eksponentët e saj, thjesht bëhesh palë me rilindasit dhe I kthen shërbimin Veliajt për qokat e pritshme apo të kryera./CNA.al

Lajmet e fundit nga