LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Evi Kokalari urdhëron Mul Nokën: Pusho

4 Tetor 2022, 20:00, Politikë CNA
Evi Kokalari urdhëron Mul Nokën: Pusho
Aktivistja Evi Kokalari

Aktivistja Evi Kokalari, e cila në kohën kur bëheshin zgjedhjet brenda Partisë Demokratike bërtiste me të madhe dhe kërkonte të votohej Flamur Noka për sekretar të Përgjithshëm të Partisë Demokratike, sot ëhstë hedhur në sulm ndaj këtij të fundit.

Pas sulmoi kreun e Partisë Demokratike, Sali Berisha dhe eksponentë të tjerë të PD-së e FRPD-së, Kokalari i ka kërkuar Nokës të pushojë.

Ky reagim i saj ka ardhur pasi sekretrai i Përgjithshëm i Partisë Demokratike shoi zërat se gara në FRPD ka qenë e manipuluar dhe ka pasur fitues të paracaktuar.

“Flamur seriozisht pusho!

Ju po bëni për budallenjë jo vetëm rinine, por demokratet dhe mediat qe ju ja kthyer te gjithe kundra se kanë sy, vesh dhe llogjikë!”, shkruan aktivistja./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga