LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Zëvendësoi Ahmetajn/ Blendi Klosi merr postin, Gjiknuri e prezanton në Vlorë

4 Tetor 2022, 14:00, Politikë CNA

Zëvendësoi Ahmetajn/ Blendi Klosi merr postin, Gjiknuri e prezanton

Blendi Klosi është prezantuar sot si drejtuesi politik i Vlorës, post të cilin më parë e mbante Arben Ahmetaj, i cili tashmë është 'zhveshur' nga çdo post në Partinë Socialiste. 

Ky i fundit nuk ishte as prezent sot në Vlorë, ndërsa Klosi u prezantua nga Damian Gjiknuri. Të pyetur lidhur me mosprezencën dhe largimin e Ahmetajt nga ky post, Gjiknuri u përgjigj duke përdorur një retorikë të ngjashme me atë të kryeministrit dhe u shpreh se në këtë periudhë zgjedhore do të ketë lëvizje të "lojtarëve" politikë, në mënyrë që secili të shkojë në zonën që mund të performojë më mirë. 

“Në emër të fushatës po marrim edhe rolet tanë,” tha Gjiknuri.

Sakaq, Blendi Klosi u shfaq entuziast për postin, duke u shprehur se është nder i madh të bësh jetën e partisë në Vlorë. 

“Për këdo socialist është një nder i madh të bësh jetën e partisë në Vlorë. Për të arritur të njëjtat rezultate që kjo parti ka arritur në periudhën post-tranzicionit. Partia ka dalë të jetë e suksesshme sepse ka qenë bashkë…Detyra jonë është që ne të jemi bashkë me qytetarët. Mos u përpiqni të ndani popullin..”

 

Lajmet e fundit nga