LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama mbledh sërish kryebashkiakët/ Për dy ditë llogari para kryeministrit

4 Tetor 2022, 09:35, Politikë CNA

Rama mbledh sërish kryebashkiakët/ Për dy ditë llogari para

Kryeministri Rama do të mbledhë sërish kryebashkiakët.

Takimi do të mbahet me 7 dhe 8 tetor në Durrës dhe fokusi raportohet se do të jetë tek analiza e investimeve të kryera nga secili prej kryebashkiakëve dhe investimeve të tjera që pritet të fillojnë.

Po ashtu, sipas "Euronews", në këtë mbledhje 2-ditore do të bëhet edhe një analizë politike pas zgjedhjes së 61 kryetarëve të degëve të kësaj force politike.

Në këtë analizë do të përfshihet angazhimi që secili prej kryebashkiakëve socialistë merr në zgjedhjet vendore të vitit të ardhshëm.

Në këtë takim do të jenë edhe drejtuesit politikë të qarqeve të PS-së./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga