LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

I paditur në SPAK/ Meta “kërcënon” Ramën: Do të përgjigjet shumë shpejt

4 Tetor 2022, 11:13, Politikë CNA

I paditur në SPAK/ Meta “kërcënon” Ramën: Do

Ilir Meta, kreu i PL-së, i konsideron paditë ndaj tij, si hakmarrje e kryeministrit Edi Rama për shkak të denoncimit të aferës së inceneratorëve.

“Rama është koka e aferës së inceneratorëve, të tjerët janë bedela. Kemi të bëjmë me një organizatë kriminale. LSI tregoi me dokumente serioze implikimin e Edi Ramës dhe ministrave të tij tek inceneratorët”, ka thënë Meta për të argumentuar se paditë ndaj tij janë sulme dëshpërimi.

“Paditë ndaj meje, sulme dëshpërimi. Edi Rama është nxitësi i të gjitha këtyre sulmeve dhe do të përgjigjet shumë shpejt. Do të përgjigjet në bazë të firmave që ka bërë vetë”, është shprehur Meta./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga