LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Koalicion opozitar i gjerë/ Patozi: Demokratët kanë përçmim për PL-në dhe Ilir Metën

4 Tetor 2022, 10:50, Politikë CNA

Koalicion opozitar i gjerë/ Patozi: Demokratët kanë

Ish-deputeti i PD-së, Astrit Patozi, ka folur për zhvillimet më të fundit në politikë, në këtë periudhë mjaft të vështirë për opozitën.

Duke qenë se zgjedhjet lokale janë përpara, opozita po tenton të bashkohet duke bërë koalicione të me parti të vogla, në mënyrë që të arrijnë epërsinë përmes forcës numerike. Në analizën e tij gjatë intervistës për “Breaking”, ai shprehet se e njeh mire PD-në dhe se në fakt demokratët kanë një lloj përbuzje ndaj Partisë së Lirisë dhe kreut të saj.

“E vetmja shpresë e tyre është forca numerikë. Është një marrëdhënie që nis nga keqbesimi, jo mirëbesimi. Nuk është një marrëdhënie parimore. PD e njoh më mirë dhe nga ana e demokratëve, ka një lloj përçmimi për PL dhe për Ilir Metës personalisht.”

Më tej, Patozi theksoi se Berisha po bashkëpunon edhe me grupime të vogla, të cilat nuk kanë pushtet për të fituar, por kanë mundësi të prishin punë./CNA.al

Lajmet e fundit nga