LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Sa më parë të shpallet data e zgjedhjeve”/ Metës nuk i priten votimet

4 Tetor 2022, 12:38, Politikë CNA

“Sa më parë të shpallet data e zgjedhjeve”/

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, pas takimit me Presidentin Bajram Begaj, tha se ishte një takim pozitiv dhe se diskutuan për zgjedhjet vendore 2023.

 “Ishte një kënaqësi që të takohesha me presidentin e Republikës, me kërkesën e tij për të diskutuar lidhur me zgjedhjet e ardhshme vendore. Qëndrimi im është i qartë sa më parë të shpallet data në respekt të afateve kushtetuese e ligjore dhe besoj se kështu do të ndodhë. Qytetarët e Shqipërisë duhet të shpëtojnë nga kjo zgjedhje moniste në pushtetin vendor, nga ky shpërdorim skandaloz që po u bëhet taksave të tyre”, tha Meta./CNA.al

Lajmet e fundit nga