LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Kandidatë të përbashkët për zgjedhjet 2023?/ Zbardhet kërkesa e Metës për Berishën

4 Tetor 2022, 14:26, Politikë CNA

Kandidatë të përbashkët për zgjedhjet 2023?/ Zbardhet

“Aksioni opozitar si interes kombëtar, jo si interes partiak”.

Kështu është shprehur kreu i PL-së, Ilir Meta, në një komunikim me gazetarët, ku ka folur për bashkëpunim me PD-në dhe planin se si do të funksionojë.

Sipas  tij çdo vonesë për të shkuar në zgjedhje ndihmon Edi Ramën, pasi i jep kohë të vjedhë i qetë, i jep kohë të ushtrojë presion mbi qytetarët.

Meta ka nënvizuar se rikthimi i Partisë së Lirisë do të jetë shumë i rëndësishëm.

Ndër të tjera ai ka zbardhur dhe kërkesën që ka për PD-në në lidhje me kandidatët.

“Këshilli Bashkiak i Tiranës do të jetë më i rëndësishëm se Parlamenti sotëm që ka disa korporata akoma. Është shumë e rëndësishme që opozita të ketë një kandidat në çdo bashki. Ne nuk do të vëmë kushte për asnjë lloj bashkie për asnjë kandidat. Kemi predispozicion maksimal për të mbështetur kandidatët më të mirë. Kemi kërkuar që PD të zgjedhë kandidatët më të mirë”, është shprehur Meta./CNA.al

Lajmet e fundit nga