LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Padia e Këlliçit/ Reagon Kokalari: Më doli në shteg

17 Qershor 2022, 19:24, Politikë CNA
Padia e Këlliçit/ Reagon Kokalari: Më doli në shteg
Aktivistja Evi Kokalari

Deputeti dhe anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike, Belind Këlliçi, ka paditur në gjykatë aktivisten Evi Kokalari, lidhur me akuzat dhe shpifjet ndaj tij.

Lidhur me këtë padi ka reaguar pak më parë edhe Kokalari, e cila deklaron se ishte duke e pritur këtë hap të deputetit.

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, aktivistja bën të ditur se do të pranojë përballjen me Këlliçin në gjykatë.

“Belind Kellici me doli ne shteg!!

E falenderoj Belind Kellicin për padine ndaj meje. Në fakt, provokimet e mia në median sociale kanë qënë pikërisht që ai të bënte padi, sepse ishte e vetmja mënyrë që unë mund të paraqis faktet e manipulimeve që ai ka bërë në Këshillin Kombëtar.

Une votat i disponoj dhe Belindi këtë e di si anëtar i Komisionit Zgjedhor. Dhe luftën që kam bërë për ti parë rezultatet, ai e di shumë mirë.

Tashti, personalisht kam firmosur një dokument që këto informacione që kam parë dhe analizuara, të marra nga Komisioni Zgjedhor, nuk mund ti bëja publike, ndryshe Komisioni apo PD kishte të drejtë të më hidhte në gjyq dhe me të drejtë do fitonin.

Ama, kur gjykatësi i çështjen se Belindit kundër meje do të më kërkoj faktet, nuk do të kem zgjidhje por t'ia jap gjykatës për shqyrtim, pra si e tillë, PD apo Komisioni nuk mund të më hedh në gjyq sepse është gjykata ajo që po më detyron ti bëj disi faktet publike.

Gjithashtu, Belindi ka derguar një turmë njerëzish ndaj meje me sulme nga më absurdet, me shpifje dhe akuza deri tek ‘ngacmimet seksuale’, dhe ndryshe nga une që i kam sulmet të drejtëpërdrejta, ai fshihet mbas dorës së njerëzve që i përkasin të të njëjtit llum.

Nejse, më vjen mirë që më dole në shteg!!”, shkruan Kokalari./ B.A. – CNA.al

Padia e Këlliçit/ Reagon Kokalari: Më doli në shteg
Statusi i Evi Kokalarit
10:20 Politikë

Misioni i Salianjit

I qartë, tashmë e dukshme, e zbuluar për gjithëkënd, s...

Lajmet e fundit nga