LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ngriti akuza për manipulim votash/ Evi Kokalari ‘ngre tonet’ ndaj Elezit: Boll fole!

22 Maj 2022, 19:20, Politikë CNA

Aktivisja Evi Kokalari ka reaguar ashpër ndaj kandidatit për kryetar të Partisë Demokratike, Ibsen Elezi, duke marrë shkas nga deklaratat e këtij të fundit.

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, Kokalari i kërkon Elezit të mos flasë më për manipulim votash, pasi thekson se ish-kryeministri Sali Berisha është i vetmi që e ka mbrojtur.

Sipas saj, Berishës nuk i duhet të manipulojë vota për të fituar kundrejt ish-kryetarit të PD-së së Kukësit.

?Ibsen Elezin, me shumë respekt të them se nëse mendon se Sali Berishës i duhet të manipuloj vota për të fituar kundrejt teje, ky është një tregues i psiqikës tënde.

Më beso, asnjë s’do të manipuloj votën tënde. Gjithmon i ke rënë në qafë Berishës, dhe ai ka qënë i vetmi që të ka mbrojtur e të ka lavdëruar mbas dyerve të mbylluara.

Këtë kandidatimin tënd momentin e fundit se kam kuptuar akoma. Duke analizuar çfarë ndodhi me vëllain tënd dhe dramën rreth atij eventi, personalisht kam humbur besimit tek gjenuiniteti yt.

Ty Zoti të bekoftë që hyre në garë, por mos na i shit si kosher qëllimet e tua sepse të tilla nuk janë.

Dhe seriozisht, boll fole për mundësi manipulimi votash. Nuk do ishte kurrë e nevojshme dhe po të qe se ekzistonte mundësia”, shkruan aktivistja./ CNA.al

Lajmet e fundit nga