LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kur e paditi Luli zonjën Kokalari?!

17 Qershor 2022, 19:48, Aktualitet CNA
Kur e paditi Luli zonjën Kokalari?!
Aktivistja Evi Kokalari

Aktivistja Evi Kokalari ka deklaruar se është paditur nga Lulzim Basha, por pyetja që lind është se kur dhe për çfarë të paska paditur Lulzim Basha ty?  Si nuk paske folur për këtë padi dhe e nxjerr sot, duke thënë që të paska paditur?!

Ne nuk e dimë që të ka paditur Lulzim Basha, por dimë që ti zonja Kokalari ke deklaruar lart e poshtë nëpër  Tiranë,- “se dua të më padisë”. Ne ende nuk kemi ndonjë informacion që të paska paditur Lulzim Basha?!

Por nga ana tjetër zonja Kokalari le ta mësoje nëpërmet CNA.al, se ka padi penale të dërguara këtë javë në Gjykatën e Tiranës, jo nga  Belind Këlliçi as nga Lulzim Basha. Paditë i ka në gjykatë, duhet të shkojë dhe t’ju japë përgjigje.

Gjithashtu në gjykatë ka padi, e kallzime për lobimet që zonja Kokalari ka bërë në Shqipëri.

Për fondet e përdorura dhe gjithçka tjetër.

Të gjitha këto zonja Kokalari, ju përkasin shkrimeve në vijim.

Duke qenë se kemi pasur axhendë të ngarkuar me informacionet e mbledhura për inceneratorët dhe zhvillimet e tjera politike në Shqipëri, zonjën Kokalari e kemi lënë paksa  jashtë vëmendjes.

Në fakt nuk është dhe kaq e rëndësishme, por gjithsesi zonja le ta mësoje, se ndoshta nuk është informuar, se ka disa padi penale për të, gjatë kësaj jave në Gjykatën e Tiranës.

E informojmë zonjën se do të ketë padi në SHBA, për lobimet në Tiranë.

I bëjmë të ditur zonjës Kokalari se këto nuk janë surpriza, nuk janë gënjeshtra apo fyerje dhe shpifje si ato që bën Evi në rrjetet sociale, janë për gjithçka ka thenë e bërë deri më tani.

Ky reagim vjen për ti bërë të ditur zonjës se nuk është paditur për Këshillin Kombëtar të PD-së, në fakt është paditur për të tjera gjëra.

Është paditur për shpifje dhe fyerje, për akuzën e 1 milion dollarëve, për lidhjet me drogën, akuza të cilat duhet të shkojë në gjykatë dhe duhet ti vërtetojë.

Gjithashtu është paditur në gjykatë edhe për të tjera deklarime të sajat,  të cilat do ti ketë në Gjykatën e Tiranës.

Por i kujtojmë zonjës, se do të ketë padi të tjera në SHBA për lobimet në Tiranë, të cilat do ti mësojë në ditët në vijim me dokumente zyrtare me fakte të gjitha një e nga një./CNA.al

Lajmet e fundit nga