LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Evi Kokalari largohet nga politika/ “Puna ime në Shqipëri mbaron këtu”

29 Maj 2022, 16:12, Politikë CNA
Evi Kokalari largohet nga politika/ “Puna ime në Shqipëri mbaron
Evi Kokalari

Aktivisja Evi Kokalari është larguar nga politika dhe Shqipëria, për t’ju rikthyer jetës së saj në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë Kokalari, e cila me anë të një statusi në rrjetet sociale njofton se me krijimin e kryesisë së re të Partisë Demokratike, puna e saj përfundon këtu.

Urime kryesisë së re të PD.

Besoj se shumë janë dakort me mua kur them se puna ime në Shqipëri mbaron këtu dhe si e tillë, do ti kthehem jetës time të përditshme në Amerikë, bisnesit, politikës dhe miqve.

Gjithsesi një gjë nuk ndryshon; fakti që vetëm një PD vërtet konservatore do ta nxjerr Shqipërinë nga moçali i korrupsionit. Një PD e qëndrës apo e qëndrës së djathtë, do të jetë thjeshtë një vazhdimësi e asaj që kemi njohur dekatën e fundit, dhe do ngelet një parti e pazareve.

Në kundërshtim, një PD e parimeve konservatore do të fokusohet tek populli dhe Shqipëria, dhe jo tek xhepat e saja.

Duke shpresuar për më të mirën,

Suksese të mëtejshme dhe Zoti ju bekoftë të gjithëve”, shkruan aktivistja.

Kujtojmë se aktivistja e njohur erdhi në Shqipëri në mbështetje të Partisë Demokratike dhe ish-kryeministrit Sali Berisha.

Gjatë kësaj kohe, Kokalari është shfaqur në krah të ish-kryeministrit, në takimet që ky i fundit ka bërë me demokratët anembanë vendit në kuadër të bashkimit dhe hapjes së Partisë Demokratike./ CNA.al

Lajmet e fundit nga