LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Evi Kokalari, si Lulzim Basha

9 Qershor 2022, 18:59, Aktualitet CNA
Evi Kokalari, si Lulzim Basha
Aktivistja Evi Kokalari

Aktivistja Evi Kokalari prej disa ditësh është vënë në sulm ndaj të rinjve të Forumit të Partisë Demokratike pa asnjë provë, me sharje dhe fyerje.

Duke marrë shkas nga këto sulme të pabaza, CNA.al hapi sot një sondazh me titull “Evi Kokalari, në sulm kundër FRPD-së?!”, ku kërkon mendimin e qytetarëve nëse i mbështesin ose jo deklaratat e saj.

Lidhur me këtë sondazh, ka reaguar pak më parë vetë aktivistja, e cila ka keqinterpretuar pyetjen e CNA.al. Me anë të një statusi në rrjetet sociale, Kokalari shprehet se qytetarët janë pyetur nëse mendojnë se deklaratat e saj janë ose jo sulme, ndërkohë që e vërteta është krejt ndryshe.

Kjo na bën të ngrejmë pyetjen nëse Evi Kokalari di të lexojë. Na vjen keq për nivelin e ulët intelektual, por ajo nuk di as të lexojë, se që nuk kupton e nuk merr vesh nga politika kjo nuk ka asnjë diskutim.

Pra, pyetja ndaj qytetarëve është e qartë, jeni pro apo kundër sulmeve të Evi Kokalarit ndaj FRPD-së. 71% e njerëzve janë kundër sulmeve të Evi Kokalarit ndaj FRPD dhe jo pro.

Nëse aktivistja nuk di të lexojë dhe nuk i kupton sondazhet, bën mirë të na pyesë neve në redaksi se ia shpjegojmë. Njerëzit janë kundër sulmeve të Evi Kokalarit, pra nuk e mbështesin. Dhe kur nuk e mbështesin, Evi Kokalari shpall fitoren dhe shan të tjerët.

Zonja kokalari, nuk ke as pse shan, as pse fyen, sepse njerëzit janë kundër sulmeve që bën ti. Konservatorja sot na tregoi se lexona së prapthi, njësoj si Lulzim Basha. Se Luli lexonte së prapthi e bënte aritmetikë. Luli thoshte 7×7 bëjnë 42. Dhe me këtë të sotmen, Evi ia kaloi edhe Lulit./ CNA.al

Evi Kokalari, si Lulzim Basha
Statusi i Evi Kokalarit

Lajmet e fundit nga