LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

FRPD i tregon vendin Kokalarit/ Pyetjet që e vënë me “shpatulla pas muri”

7 Qershor 2022, 13:02, Politikë CNA
FRPD i tregon vendin Kokalarit/ Pyetjet që e vënë me
Foto ilustruese

Anëtari i FRPD-së, Oleg Hanku, ka reaguar në lidhje me sulmet që Evi Kokalari, ka drejtuar ndaj Forumit Rinor të Partisë Demokratike dhe Belind Këlliçit.

Në një postim në rrjetet sociale, Hanku drejton disa pyetje, të cilat kërkojnë përgjigje nga Evi Kokalari.

Sa u takon sulmeve ndaj Belind Këlliçit, ai hedh dyshime të forta se janë për motive personale, për shkak të takimeve të kreut të FRPD-së në SHBA.

“Kyría Angelakis

Evi Kokalari

Ju që linçoni emra të anëtarëve të FRPD, ç'kontribut keni në PD?

Në sa fushata keni punuar dhe sa vota keni marrë?

Deri tani kemi parë prej jush vetëm baltë. Si e paskeni vetëm me Këlliçin kur ekipin drejtues të FRPD e quani "klan"? Vendin tuaj në KK dhe Kryesi nuk e zuri FRPD dhe as Belind Këlliçi. E keni ca personale me Belindin se në takimet në SHBA shkoi ai dhe jo ju.

Jeni e vetmja që keni lobuar publikisht në KK me mesazhin drejtuar kryetarëve të degëve. Ju dëmtoni PD sa herë hapni gojën, se lëshoni mufka. Bini në kontradiktë me veten në çdo qëndrim. Ik e hajde në Amerikë. Totalisht e paqëndrueshme mendërisht.

Kush ju njeh juve në PD përveç kush jua kerkoi lobimin kundër Këlliçit në KK?

Këto me thuaj!”-shkruan Oleg Hanku./CNA.al

FRPD i tregon vendin Kokalarit/ Pyetjet që e vënë me

 

Lajmet e fundit nga