Berisha i përgjigjet Kokalarit/ Votimet në PD transparente, i pamundur ndalimi i lobimit

3 Qershor 2022, 12:49, Politikë CNA
Berisha i përgjigjet Kokalarit/ Votimet në PD transparente, i pamundur
Kreu i PD-së, Sali Berisha, dhe aktivistja Evi Kokalari

Kreu i PD-së, Sali Berisha, ka reaguar sot në lidhje me akuzat që aktivistja Evi Kokalari ka hedhur ndaj kreut të FRPD-së, Belind Këlliçi.

Në një deklaratë për mediat, Berisha theksoi se procesi i votimit të strukturave të PD-së ka qenë transparent dhe i tillë do të vazhdojë të jetë.

Sa u takon akuzave të Kokalarit për lobime, ai tha se nuk është pro lobimit, por është e pamundur ta ndalojë.

Të garantoj se kudo që unë kam parë votime, në PD kam parë edhe lobime. Kjo është e vërteta. Kam parë edhe lobime. Nuk ka pasur proces më transparent sesa zgjedhja e Kryesisë. Po kaq transparent do të jetë edhe zgjedhja e nënkryetarëve dhe sekretarëve të PD-së.

Lobimi nuk më pëlqen, por të them mund ta ndaloj, e konsideroj të pamundur.

Bëj thirrje që secili të votojë i pandikuar në përputhje me vullnetin dhe ndërgjegjen e tij.” -tha Berisha./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga