LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Rama na e ka futur dhe neve na ka pëlqyer”/ Mediu: Mazhorancës i intereson opozita e përçarë

2 Qershor 2022, 22:24, Politikë CNA
“Rama na e ka futur dhe neve na ka pëlqyer”/ Mediu:
Kreu i PR-së, Fatmir Mediu

Zgjedhja e Presidentit të Republikës dhe përplasjet politike mes palëve, ka qenë një nga temat më të diskutuara gjatë ditëve të fundit.

Në një intervistë, kreu i PR-së, Fatmir Mediu, theksoi se në 3 raundet e para opozita vetë duhet të kishte propozuar një kandidat dhe ta kishte çuar atë për votim, duke shtuar se një gjë të tillë ka mundësi ta bëjë edhe në raundin e katërt.

Mediu tha se mazhorancës i interesoi përçarja, ndërsa me ironi shtoi se vetë opozita e ka lënë kryeministrin ta përdorë, dhe me sa duket kjo gjë u ka pëlqyer.

“Rama na e futi një herë, na e futi dy herë, na e futi tri herë, na e futi katër herë, po si duket na ka pëlqyer.

Ramës i interesonte një opozitë e përçarë dhe ia arriti.

Opozita, dhe opozita janë të gjithë ata deputetë që kanë dalë nga zgjedhjet e 25 prillit. Nëse do të kishte moskuptime, ishte që partitë e tjera të kërkonin mbështetjen e deputetëve të PD-së.

Ajo është njësoj si në kohën e partisë së punës, zoti Mirakaj 44 vite u internua për shkak të familjes. Unë nuk po them që të çojmë kandidaturë për ta votuar Rama, por të shohin shqiptarët që ne kemi një histori”, tha Mediu./E.K-CNA.al

 

Lajmet e fundit nga