LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Video- Ofendimi i Bashës për Bujar Nishanin dhe përgjigjja e merituar që mori

2 Qershor 2022, 18:57, Politikë CNA
Video- Ofendimi i Bashës për Bujar Nishanin dhe përgjigjja e
Lulzim Basha

Ceremonia shtetërore për Bujar Nishanin bëri bashkë shumë politikanë nga Shqipëria dhe Kosova, por edhe diplomatë të huaj.

Të shumtë ishin ata që u shprehën ngushëllime familjarëve, ku edhe kanë vlerësuar figurën e një shtetari si Bujar Nishani.

Në ceremoninë që nisi në orën 10:00 dhe zgjati deri në orën 12:00, kanë qenë deputetë të PS dhe ministra, grupi parlamentar i PD dhe Sali Berisha, anëtarët e Kryesisë dhe Këshillit Kombëtar, ish-presidentë, ambasadorja Yuri Kim, presidentja e Kosovës Vjosa Osmani e shumë të tjerë.

I vetmi që nuk mori pjesë në këtë ceremoni ishte Lulzim Basha. Basha ndoshta u mjaftua vetëm me “servilët” e tij, Gazment Bardhin, Jorida Tabakun dhe Enkelejd Alibeajn, ndërsa sa për  “sy e faqe” dërgoi “me postë” një kurorë me lule. Agest Kopellaj ishte personi që vendosi lulet mbi arkëmortin e Nishanit në emër të Lulit.

Ofendimi i turpshëm që Lulzim Basha i bëri një figure të vlerësuar si Bujar Nishani, mori përgjigjen e merituar.

CNA.al ka siguruar videon e momentit kur stafi i ka hequr nga aty kurorën e Bashës, si një shenjë kundërpërgjigjeje për ofendimin që ai i bëri ish-presidentit të ndjerë./E.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga