LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Opozita e humbi shansin”/ “Tërmeti” i dosjes "184": Tani e zgjedhim ne Presidentin

3 Qershor 2022, 10:25, Politikë CNA
“Opozita e humbi shansin”/ “Tërmeti” i dosjes
Damian Gjiknuri

Sekretari i Përgjithshëm i PS-së, Damian Gjiknuri, në një deklaratë për mediat është shprehur se mosparaqitja e kandidatëve për President nga opozita, ishte një shans i humbur.

Gjiknuri u shpreh se sot PS-ja do të dalë me një kandidat, ndërsa theksoi se opozita nuk ishte e aftë të negocionte për Presidentin.

“Praktikisht është një shans i humbur i opozitës. Emri i Presidentit do të disktuohet sot në kryesinë e PS-së. Sot do të marrë një vendim në lidhje me vendimin përkatës, dhe do të nisë procesi, dhe jemi të bindur se shumë shpejt do të kemi një President.

Një nga defektet që pati opozita është se nuk ishte e aftë të negocionte pa bërë publikë emrat. Mos u bëni të padurueshëm. Sot pas mbledhjes do të dalë një emër”, tha ndër të tjera Gjiknuri./ CNA.al

Lajmet e fundit nga