LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zgjedhja e Sekretarit të Përgjithshëm dhe nënkryetarët/ PD bën lëvizjen e radhës

3 Qershor 2022, 09:46, Politikë CNA
Zgjedhja e Sekretarit të Përgjithshëm dhe nënkryetarët/
Foto ilustruese

Sot në orën 14:00, Kryesia e Partisë Demokratike do të mblidhet për të miratuar kandidatët për Sekretar të Përgjithshëm dhe nënkryetarë.

Ndërsa më pas, në orën 17:00, do të mblidhet Këshilli Kombëtar për të votuar këto kandidatura.

“Kryesia e Partisë Demokratike mblidhet sot në orën 14.00 për të miratuar kandidaturat e Kryetarit Sali Berisha për Sekretar të Përgjithshëm, Nënkryetarë dhe Sekretariatet e Partisë Demokratike.
Më pas, mbledhja e Këshillit Kombëtar për të votuar këto kandidatura do të jetë në orën 17.00 ne Selinë e PD!” - thuhet në njoftim./CNA.al

Lajmet e fundit nga