LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gazetari Fundo sfidon hapur Kokalarin/ Gara për vota, hajde votohemi të dy në PD!

31 Maj 2022, 19:12, Aktualitet CNA
Gazetari Fundo sfidon hapur Kokalarin/ Gara për vota, hajde votohemi
Gazetari Elvi Fundo

Gazetari dhe editori i CNA.al ka sfiduar publikisht Evi Kokalarin.

Në një postim në "Facebook", teksa u është përgjigjur akuzave të kësaj të fundit, Fundo e ka ftuar Kokalarin që të votohen një herë të dy në strukturat e PD-së, për çdo post që ajo do. Madje, gazetari shton se ai do të qëndrojë në Gjermani dhe Kokalari të lobojë në Tiranë, për të parë sipas tij se kush do të ketë më shumë peshë dhe mbështetje në parti.

“Sfide publike Evi Kokalari, meqë je jashtë strukturave e ty të falet lobimi.

Kushdo ka të drejtë të lobojë, por jo ta përdorë PD-në për interesa biznesi. Për ta kapur apo përdorur për interesa personale.

Ti erdhe, dhe kontribut, the ika. Tani çfarë do? Pse përzihesh? Pse sulmon?

Ike apo jo?

Po do të rrish të sfidoj publikisht. Hajde votohemi një herë të dy në PD. Për çdo post të duash ti. Nuk do të marr as komisionerë, as vëzhgues. As s'do të keqpërdor pseudoteoritë e tua konservatore që i çon përtej votës, por i do personale.

Tani mos bëj sikur të vjen keq për Flamurin se ti në fakt do Arben Imamin.

Të sfidoj të votohemi të dy për çdo post që ke dëshirë ti. Ah, dhe diçka, unë do të rri në Gjermani, ti shko bëj lobim në Tiranë e ta shohësh sa peshë ke bashkë me disa servila që të rrinë pas e të kanë deformuar”, shkruan Fundo./E.K-CNA.al

 

Lajmet e fundit nga