LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gazetari Fundo flet “pa filtra”/ Inceneratorët blenë mediat, kaluan në ekstrem

30 Maj 2022, 23:01, Aktualitet CNA
Gazetari Fundo flet “pa filtra”/ Inceneratorët blenë
Gazetari dhe editori i CNA.al, Elvi Fundo

Gazetari dhe editori i CNA.al, Elvi Fundo, ka folur pa filtra për mënyrën se si inceneratorët blenë mediat dhe i përdorën ato për të bërë reklamime.

Fundo tha se mediat përveçse heshtën për këtë aferë, bënin kronika e raportime duke kaluar në ekstrem.

"Jo vetëm kishin blerë heshtjen inceneratorët, por disa media na bënin kronika dhe lajme se sa të mirë ishin inceneratorët se kishin kaluar masën në ekstrem. Thoshin sa të lumtur jetojmë ne midis inceneratorëve. Harrove 'Top Channel', 'News 24', 'Report Tv', e të tjera me radhë”, u shpreh gazetari në emisionin “Të Paekspozuarit”, ndërsa u ndal edhe te gjobat që vënë mediat nëpërmjet gazetarëve.

Emrat i ka thënë ambasada e SHBA-së. U shpall 'non grata' një pronar medie që ne e kishin denoncuar, tha gjoba, dhe e ka thënë ambasada e SHBA-së. Për të thënë gjobat, po të tregoj një rast konkret të një gazetari investigativ, por nuk po ia them emrin. Para pak kohësh është kapur me armë dhe me drogë dhe tani rri në shtëpi, por ishte gazetar që shkruante dhe përdorej për gjoba nga një televizion i madh. E bleu ai personi që e përdorte si kamikaz kundër kryebashkiakut të Tiranës, tani e ka marrë kryebashkiaku i Tiranës e i ka hapur një portal dhe e përdor si qeni atje kundër atij tjetrit, që e përdorte më parë. Se këta gjobaxhinjtë i blejnë.

Kur vë gjobë i madhi që e thotë, kur e vë një televizion që e akuzon dhe ambasada, kur i përdorin paratë e mbledhjes së gjobave siç tha Mentori se s’kanë për të paguar rrogat në fund të muajit dhe ato poshtë do të nxjerrin ndonjë lekë se kur shohin shtigjet që bëjnë me gjoba, hapin dhe portale anonime”, nënvizoi Fundo./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga