LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Debatet për Simon Mirakën/ Ironia e Strazimirt: Luftojnë Sigurimin me Partinë e Sigurimit, duke e internuar prap

30 Maj 2022, 16:11, Aktualitet CNA
Debatet për Simon Mirakën/ Ironia e Strazimirt: Luftojnë
Ish- i perndjekuri Simon Miraka

Komisioni i Ligjeve ka miratuar sot kandidaturat për anëtarë të Autoritetit për të Drejtën e Informimit mbi Dokumentet e ish Sigurimit të Shtetit. 

Emri që ka sjellë debate duke u lënë mënjanë përkohësisht, është ai i Simon Mirakës.

Lidhur me këto debate për emërimin e tij ka reaguar dhe anëtari i kryesisë së Partisë Demokratike Gent Strazimiri.

Me tone ironike, Strazimiri shkruan në rrjetet sociale “Po ‘luftojnë’ Sigurimin bashkërisht me Partinë e Sigurimit, duke ‘internuar’ prapë Simon Mirakën......përsëri për biografi të keqe...KAQ!!"/CNA.al

Lajmet e fundit nga