LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dolën kundër kandidaturës së Mirakës/ Bozdo ‘telendis’ Bardhin e Aibeajn

30 Maj 2022, 18:36, Aktualitet CNA
Dolën kundër kandidaturës së Mirakës/ Bozdo
Eno Bozdo

Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD, Eno Bozdo, ka komentuar rrëzimin e kandidaturës së Simon Mirakajt si anëtar i Autoritetit të Dosjeve.

Bozdo deklaroi se Enkelejd Alibeaj dhe Gazment Bardhi janë ulur disa herë në tryezë me kryeministrin Rama të gatshëm për të bashkuar votat për të zgjedhur Presidentin e ri.

"Nëse bashkon votat me Ramën, s'ka ndonjë gjë të keqe t’i bashkojnë dhe të tjerët për një çështje konsensuale siç është Autoriteti i Dosjeve.

U përmend fjala e sigurimit të shtetit. Ata që reaguan ekzaktësisht si oficerë të sigurimit të shtetit ishin Bardhi, Alibeaj dhe Balla, që e di shumë mirë çfarë është.

Nuk u tha që Mirakaj u plotëson apo jo kushtet, por u morën me biografinë e tij, nuk mund ta thotë një përfaqësues i PD, apo Alibeaj, që pretendon se është përfaqësues i të persekutuarve politikë."-tha Bozdo.

Lajmet e fundit nga