LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Vetë shkruan e vetë vulos”/ Manjani tallet keq me Ramën: Krenarë që drejton botën

30 Maj 2022, 16:28, Aktualitet CNA
“Vetë shkruan e vetë vulos”/ Manjani tallet keq me
Edi Rama

Ish ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale, ku ironizon kryeministrin Edi Rama.

Manjai shkruan se Rama është bërë si Lala Kros, që e ka gjithcka në dorë vetë, madje synon të kapë edhe moshën e Enverit që vendi të ketë ndonjë shenjë demokracie pluraliste.

Postimi i Manjanit

Parlamentin; drejtësinë; ekonominë; qeverinë e administradën po e po; policinë e hetuesinë; ambasadorët e diplomacinë; opozitën e tani edhe presidencën i ka në dorë Edi Rama.

Vetë shkrun e vetë vulos, fiks si Lala Kros. Madje edhe fjalën e ka vetëm ai... shihni mediat.

Tani presim të kapë edhe moshën e Enverit që vendi të ketë ndonjë shenjë demokracie pluraliste, ekonomi tregu (pa borde e bordero politike) dhe liri e të drejta të garantuara.

Me votime, ku sistemin zgjedhor e bën po ai vetë, ska shans! Revolucionet politike e demokratike nuk para i kemi qejf, përveçse kur na preket interesi masivisht. Ai "intetes" nuk preket sa të ketë pluhur të bardhë te kanali i drogës.

Pallë dupi, me një fjalë.

30 vite zgjati ëndrra...

PS- Ka vajtë ti japë dum edhe OKB tjetri.

Ec aty!

Të presim kush do ta recitojë vjershën

"Jemi krenar që drejtojmë botën"..

 

Lajmet e fundit nga