LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“300 mijë fëmijë shqiptarë kërcënohen me ushqimin”/ Berisha bën thirrjen urgjente

3 Qershor 2022, 12:18, Politikë CNA

“300 mijë fëmijë shqiptarë kërcënohen me

Kreu i PD-së, Sali Berisha, në konferencën e përjavshme për mediat, ka dhënë alarmin për Bordet që kontrollojnë tregun me vendimin e Qeverisë.

Berisha është ndalur te rritja e çmimit të naftës, që sipas tij është më e larta në rajon.

Ai ka bërë thirrje urgjente që të ndalohet veprimtarja e bordeve, ndërsa anëtarëve të tyre u kërkoi të japin dorëheqjen.

“Sipas disa organizatave 300 mijë fëmijë shqiptarë kërcënohen me ushqimin e përditshëm.

Shqipëria dhe asnjë vend i lirë nuk mund të ketë borde që të kontrollojnë tregun për llogari të Qeverisë.

Shqiptarët paguajnë çmimin e këtyre organizmave korruptive, të ngritura me qëllimin e vetëm për të diktuar ngritjen stratosferike të çmimeve.  Kërkoj ndërprerjen urgjente të veprimtarisë së tyre

Iu bëj thirrje anëtar të japin menjeherë dorëheqjen.

Të mos shndërrohen në vegël antikushtetuese të Qeverisë, e cila me veprimet e saj është njohur tani si organizatë kriminale”-tha Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga