LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

 Votimi për pasuesin e Metës/ Berisha me qëndrim të prerë

3 Qershor 2022, 12:41, Politikë CNA
 Votimi për pasuesin e Metës/ Berisha me qëndrim të
Kreu i PD, Sali Berisha

Nesër, në raundin e katërt të zgjedhjes së pasuesit të Ilir Metës, Kuvendi pritet të votojë kandidatin për President.

Ndërkohë, sot kreu i PD, Sali Berisha i pyetur nëse do të votojë kandidatin e Ramës, është shprehur se do të jetë në Kuvend, por do votojë kundër.

"Ne nuk i njohim të drejtë legjitime Edi Ramës, për të propozuar presidentin e Republikës duke pasur parasysh masakrën zgjedhore. Me armatën e patronazhistëve, me përdorimin e Dumanëve dhe bandave dhe sasive kolosale të krimit në të katër anët e vendit. Rrugëzgjidhja e vetme do të ishte një president i propozuar nga opozita.

Në vend të kësaj praktike, Rama, zgjodhi lojën me kukulla dhe pseudo opozitë, një lojë që mund të quhet si një shpifësirë politike e neveritshme. I kaloi raundet me gjasme, ja po pres nga opozita. Manipuloi dhe tani mbledh kryesinë për t’u komunikuar presidentin dhe për të marrë 100 për qind të pushtetit në vend. Njëlloj si Lukashenko, ai do të quhet nesër Aleksandër Lukashenko Bis. Me marrjen e Presidencës ai shkon në pushtet absolut.  Detyrë urgjente e opozitës së ëvrtetë që t’i japin Edi Ramës përgjigjen më të merituar.”-tha Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga