LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Krahasimi/ Evi Kokalari si “Violeta e Lulit”, sa të ngjashme me njëra-tjetrën

7 Qershor 2022, 22:02, Aktualitet CNA
Krahasimi/ Evi Kokalari si “Violeta e Lulit”, sa të ngjashme me
Evi Kokalari dhe Violeta Gecaj

Sulmet e ditëve të fundit të aktivistes Evi Kokalari ndaj drejtuesve dhe të rinjve të FRPD-së, duket qartë që nuk janë pritur mirë nga mbështetësit e demokratëve, të cilët nuk kursejnë të bëjnë komente të ndryshme në rrjetet sociale, duke i kthyer reston zonjës në fjalë.
 
Por dhe gazetarë e analistë, nuk janë treguar më pak të kursyer, për t’i treguar zonjës vendin që i takon.
 
Gjuhën e përdoruar prej saj shumë e paralelizojnë me qëndrimet arrogante që ka mbajtur në selinë blu “Violeta e famshme e Lulit”,  e cila doli dhe iu kundërvu zonjës Kokalari, kur donte të hynte në selinë e PD-së dhe nuk u la të futej në godinë.
 
Gazetari, Ermal Mulosmani, shkruan në faqen e tij në "Facebook", se “përfundimisht kësaj Kokalarit vetëm Violeta e famshme e PD-së ia mbledh. Në fakt më duken kaq të ngjashme me njëra-tjetrën...”
 
Nuk është hera e parë që Kokalari kritikohet për qëndrimet e saj në lidhje me zgjedhjen e të rinjve në strukturat drejtuese të PD-së, duke i akuzuar për lobim të padrejtë.
 
Kokalari erdhi si zonjë e rëndë, dhe me ide konservatore, por duket se përfundoi me bishtin e fshesësh si “Violeta e Lulit”, duke bërë propogandë e politikë, bëni si them unë, por mos bëni si bëj unë./CNA.al

Krahasimi/ Evi Kokalari si “Violeta e Lulit”, sa të ngjashme me

 

 

 

Lajmet e fundit nga