LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha pret dhe uron Xhaferrin/ Kokalari ngelet me "gisht ne gojë"

4 Tetor 2022, 13:42, Aktualitet CNA

Berisha pret dhe uron Xhaferrin/ Kokalari ngelet me "gisht ne

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka uruar fituesin e garës për kreun e Forumit Rinor, Besart Xhaferrin. 

Berisha shprehet se ridimensionimi i rinisë në FRPD është jetik për fitoren e partisë.

"Te dashur miq, sot prita ne nje takim dhe e urova per zgjedhjen ne postin e kryetarit te FRPD, Besart Xhaferin. Theksova se ridimensionimi i gjithanshem i rolit te te rinjve te FRPD, eshte i nje rendesie jetike per te ardhmen dhe fitoren e Partise Demokratike. Mendoj se gjitheperfshrja e te gjitha flukseve rinore ne FRPD eshte nje kusht kryesor per permbushjen e misionit te ri te FRPD. sb"- shkruan në statusin e tij Sali Berisha. 

Sakaq ky përurim edhe nga Berisha e ka lënë "pak keq" zonjën Evi Kokalari, kjo për shkak se ajo nuk ishte shumë dakort mbi zgjedhjet e FRPD dhe rezultatin, pasi ajo ka deklaruar se personi i zgjedhur e ka kaluar moshën, ndërkohë që edhe votuesit kanë qënë mbi moshën e lejuar, shprehej ajo pak ditë më parë. 

Por duke qënë se garuesit kanë rënë dakort mbi kushtet para se të zhvillonin zgjedhjet, atëherë votimi është legjitim, dhe Kokalari si personazh që fitoi pak vëmendje nga foltorej e Berishës, tashmë e ka Berishën përballë në ktë rast./ CNA.al

Lajmet e fundit nga