LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kokalari, në “hall”: Kam bërë foto pa ndriçim të mirë

2 Korrik 2022, 11:05, Aktualitet CNA
Kokalari, në “hall”: Kam bërë foto pa ndriçim
Evi Kokalari

Aktivistja Evi Kokalari ka reaguar e shqetësuar ditën e sotme për një foto të saj, që e ka pa ndriçimin e duhur dhe e quan veten të bullizuar.

Në një postim në rrjetin social, aktivistja e cila është një personazh publik, është në “hall” dhe ankohet për një foto, në të cilën duket fantastike dhe më se në formë.

Nuk e kuptojmë në fakt, me kë dhe pse është merzitur kaq shumë Evis Kokalari apo Evi Angelakis, pasi foto të saj ekzistojnë kudo në internet, për aq kohë sa është një personazh publik.

“Asnjë platform që përdoret për sulme personale dhe për bullizëm, nuk mund të identifikohet si gazetari, madje humb çdo kredibilitet të mundshëm, sidomos kur vetë-kategorizohet si gazetari investigative. 

Këto nuk janë sulme politike, por thjeshtë metoda perverse për të atakuar karakterin e një profili publik, në mungesë të fakteve dëmtuese për integritetin e këtij të fundit.

Nëse i le të lirë, dëmi që shpresojnë të shkaktojnë, kthehet në bumërang dhe ju plas si bomb në dorë.

Shëmtiresia e njeriut nuk matet me një foto të bërë në studio me ndriçim disfavorial për kamerën”, shkruan Kokalari./CNA.al

Lajmet e fundit nga