LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Jeni grabitës, keni shqyer e poshtëruar”/ Gjikondi “masakron” politikën, nuk kursen as SPAK-un

1 Korrik 2022, 09:50, Aktualitet CNA

“Jeni grabitës, keni shqyer e poshtëruar”/ Gjikondi

Avokatja dhe aktivistja e shoqërisë civile, Brizida Gjikondi, ka bërë një reagim të fortë në lidhje me situatën në Shqipëri.

Në një postim në rrjetet sociale, Gjikondi u drejtohet me tone të forta politikanëve, ndërsa shkruan se të gjithë bashkë janë zhbërësit, varfëruesit, grabitësit, dëbuesit dhe shëmtuesit e jetëve të shqiptarve.

Më tej, ajo shigjeton edhe SPAK-un, në krye të të cilit ka shitës farash që kaushët ia mban krimi politik, patjetër që kësi agonish e riciklimesh të qelbura do të kemi.

Në rast se ashtu siç flitet fjalen sot në Ambasaden USA do e mbaj Ilir Meta atëherë nuk kemi të bëjmë as me një të penduar dhe as me një tradhëtar.

Kemi të bëjmë me një turp të neveritshem !

Askush nuk mund ti tregojë shqiptarëve çfarë është kush dhe çfarë ka bërë .. pasi i njohin vetë.

As shpalljet non grata nuk vlejnë për kujtesen tonë kolektive ..

Janë më zi se aq.

Të gjithë bashke janë zhbërësit, varfëruesit, grabitësit, dëbuesit dhe shëmtuesit e jetëve të shqiptarve !!

Kanë shqyer dhe kanë poshtëruar çdo vlerë e gjë qe ja u ka ngrënë syri dhe fiks si djalli që citon Biblen kur i leverdis bëjnë dhe moral.

Por për sa kohë SPAK në krye ka shitës farash që kaushët ja mban krimi politik patjetër që kësi agonish e riciklimesh të qelbura do kemi.

Dhe për sa kohë shoqeria ka vlerat dhe shpirtin e fjetur .. varri do rri i hapur.

Busheta ish i penduari i mafies italiane ishte levë e saj jo kokë, Toto Rina që ish koka su pendua sepse s’kishte ndaj kujt të pendohej. Plus nuk i duhej kujt pendimi i tij. Pasojat tragjike kishin ardhur. Kështu dhe Meta...

Po mos ish natyra, historia, varret e të dashurve të shpirtit, kujtimet dhe vlerat personale... Shqipëria do ishte një nga rrathët e ferrit .. e zymtë në strukturën e vlerave të saj .. dhe akoma më e zymtë e ardhmja e saj pa dritë morale !!!” -shkruan Brizida Gjikondi./CNA.al

Lajmet e fundit nga