LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Çfarë i duhet shtrati dopjo në zyrë?”/ Berisha i kërkon llogari Albana Ficos

30 Qershor 2022, 16:32, Aktualitet CNA
“Çfarë i duhet shtrati dopjo në zyrë?”/
Sali Berisha

Kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha, nga foltorja e Kuvendit, ka hedhur akuza Albana Fico, pas skandalit se ka mobiluar zyrën e saj dhe të drejtorëve të tjerë në QSUT me një tender lerën mbi 75 milionë lekë të vjetra.

Sipas tenderit, thuhet se QSUT ka kërkuar orendi dhe sende nga më modernet, ku përfshihen kasafortat, televizorët apo shtretërit tek dhe dysh për drejtorët.

“Miliona euro mobilime zyrash, midis të tjerash edhe ajo që nuk kisha dëgjuar kurrë, një shtrat dopio. Por çfarë i duhet shtrati dopjo Ficos në zyrë. Por pse çfarë është zyra, dhomë gjumi”, tha Berisha./E.T-CNA.al

 

Lajmet e fundit nga