LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Evi Kokalari: Unë jam Evi Angelakis, harron Bleonën, vazhdon me Gerin

12 Qershor 2022, 20:29, Aktualitet CNA
Evi Kokalari: Unë jam Evi Angelakis, harron Bleonën, vazhdon me Gerin
Evi Kokalari

Pas fantazive të saj për lidhjet e CNA.al me Geri Kokalarin dhe Bleona Qerretin, në shkrimin që ka kthyer përgjigje Kokalari e ka harruar Bleonën dhe është marrë vetëm me Gerin, kushëririn e saj, një personazh që ne as nuk e njohim fare. Por gjithsesi ka pranuar t’i përgjigjet një pyetjeje. Emrin i saj duhet ta mësojnë demokratët dhe të gjithë shqiptarët nuk është Evi Kokalari siç shfaqet në publik, por është Evi Angelakis. Në fakt, personi në fjalë, ka lindur si Evis Kokalari, por rrugës ka ndryshuar emrin dhe kuptohet nga martesa i është ndryshuar edhe mbiemri.

Më në fund doli e vërteta që CNA.al tha, se zonja nuk quhet Evi Kokalari, por Evi Angelakis. Kurse në publik mban një mbiemër tjetër. Në Shqipëri shfaqet si Evi Kokalari, për të përfituar nga mbiemri i saj i madh. Por në fakt nuk i përket degës së të persekutuarve, por i përket degës se të përkëdhelurve.

Zonja thekson se është një luftë që nuk do e fitojmë dot. Ne nuk po bëjmë asnjë luftë, thjesht po nxjerrim të vërtetat e Evit. Ne nuk jemi në luftë, Evit i duket vetja si në luftë. Ne këtë punë kemi përditë. Prit, se ka kohë ende se kush do e fitojë këtë përplasje midis teje që përfaqëson të pavërtetat dhe nesh që përfaqësojmë të vërtetat.

Sa për problemet me lobimet dhe ligjin amerikan, kot e ngatërron Geri Kokalarin, kot përpiqesh të futësh Bleonën, a të na thuash se e kemi problemin me Berishën e të tjera si këto. Ti zonja Kokalari ke lobuar kundër Belind Këlliçit. Ti zonja Kokalari ke lobuar në Kuvendin e PD-së për një grup të caktuar individësh. Ti zonja Kokalari ke ardhur në Shqipëri  dhe ke dalë në Foltore, ke bërë lobim për doktorin. Ti zonja Kokalari ke lobuar, ke shpenzuar në Shqipëri. Ke mbledhur informacion, ke sulmuar biznesmenë. Këto do t'i themi përditë, përfshi edhe mesazhet, ke lobuar ose jo. Mos e përfshi kot Geri Kokalarin, që të shpëtosh nga e vërteta. Stop. Do të mbash përgjegjësi në rast se ke shkelur ligjin. Në rast se nuk e ke shkelur ligjin, punë të mbarë.

Postimi i Kokalarit:

Pergjigje CNAs.

Inatet e tua merri me Flamur Nokën pra, jo me mua. Flamur Noka mund të kete qënë në parti 30 vjet por sé kam degjuar njehere të flas për Kryetar partie, ndryshe nga Belindi.

Në fakt Flamurin e kam degjuar t’ju thote të tjereve në fushate qe intereson vetem PD dhe Berisha. Kaq me mjafton. Dhe lobim për vetë nuk beri se ka me burreri se Belindi.

Tashti me thuaj - ti Elvi Fundo bashke Belindin dhe Gary Kokalarin po mundoheni të me hapni probleme me ligjin Amerikan për lobim (qe s’keni as fakte) për Berishen dhe opoziten.

Në fakt une s’kam bere asnje gabim sepse çdo njëri ne pozicionin tim do bënte të njëjtën gjë për Shqipërinë. Dhe ligjit I jam permbajtur plotesisht, por pyetja është mirë Gary Kokalari që ka vite qe e lufton Berishen dhe si pasoj dhe mua, por ti dhe Belindi si justifikoheni në këtë luftë?

Siç e thashë, Belindi ka pas numeruar ditët e Berishës. Mezi na u bashkua, Berisha ja dha platformën të shkelqente dhe ky kishte vetem nje qellim - të bëhej kryetar në vend të Berishes.

Dhe emri ne pashaporte dhe ne gjendje civile është Evi Angelakis (se rate telef, a thu çfarë po zbuloni).

Nejse, kjo është një luftë qe mund të zgjas por të premtoj që NUK do ta fitoni./CNA.al

Evi Kokalari: Unë jam Evi Angelakis, harron Bleonën, vazhdon me Gerin

Lajmet e fundit nga