LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kokalari sulmon Këlliçin, me urdhër të Veliajt

11 Korrik 2022, 14:59, Politikë CNA

Kokalari sulmon Këlliçin, me urdhër të Veliajt

E vetëquajtura aktiviste konservatore, Evi Kokalari në një dalje për mediat, ka vijuar të sulmojë ashpër deputetin e Partisë Demokratike, njëkohësisht kreu i Forumit Rinor të PD-së, Belind Këlliçi.

Por, duket se dardha e ka bishtin prapa dhe sulmi i Kokalarit ndaj Këlliçit, vjen pikërisht dy ditë pasi ky i fundit  është përplasur publikisht me kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj, 

Së pari, ishte vetë Veliaj, i cili pas protestës madhështore të 7 Korrikut, sulmoi Belind Këlliçin.

“E patë atë dhëndrin tonë që kemi në PD? Kur e panë se nuk kishte dalë njeri nga Tirana, doli t’u bënte një thirrje të fundit. Tha të çohemi ne tironsit, se Sahati i Tiranës është mbushur me hotele me 5 yje.”-deklaronte tre ditë më parë Erion Veliaj, gjatë një dalje mediatike.

Kokalari sulmon Këlliçin, me urdhër të Veliajt

Erion Veliajt siç duket i ka “djegur” fakti që qytetarët mbushën rrugët e Tiranës dhe angazhimi i Belind Këlliçit, të cilin mesa duket e shikon si rival.

Duke parë angazhimin e Belind Këlliçit në protestën e 7 Korrikut, fakti që ai ishte një ndër njerëzit më aktiv, dhe që foli në padium, Veliaj doli dhe e sulmoi.

Kokalari sulmon Këlliçin, me urdhër të Veliajt

Ndërkohë, Këlliçi iu përgjigj Veliajt, duke i “rrëzuar” propagandën boshe, nëpërmjet një video.

“Dhëndrit të kalasë së Gjirokastrës, që me pensionin e mamit bëri dasmën 500 milionëshe, iu rrëzua puna me një shi behari.

Ferma e kafshëve plastike, që Erion Veliaj e quan "kopësht zoologjik", doli një flluskë sapuni si të gjithë Mjaftistët e qeverisë.”-shkruante në rrjetet sociale, dy ditë më parë Belind Këlliçi.

Por, “rastësisht”, më pas Veliaj, duket se ka zgjedhur t’i përgjigjet duke përdorur të vetëquajturën “aktiviste konservatore”, Evi Kokalarin.

Kjo e fundit, në çdo dalje mediatike, duket se hallin më të madh ka Belind Këlliçin, të cilin e sulmon pa ndalim, a thua se është ai në pushtet apo a thua se është ai problemi më i madh në Shqipëri. Në fakt prej kohësh njihet bashkëpunimi i Veliajt me Kokalarin. 

"Këllici është bishti i Lulzim Bashës, karrierën e ka nisur në Bashki. Udhëhoqëi zgjedhjet e fundit. Berisha ka bërë gabimin më të madhe që u la shumë fuqi këtyre. Këlliçi ka bërë të njëjtën gjë me atë që bëri Basha vjet me votat. Ai loboi masivisht në grup…"-është shprehur Kokalari. 

Pra, Kokalari del dhe sulmon Këlliçin, duke folur në të njëjtën linjë me Erion Veliajn.

Erion Veliaj ka hall se e shikon Këlliçin si rival, në garën për drejtimin e Bashkisë së Tiranës, në zgjedhjet e ardhshme. Por, po Kokalari çfarë halli ka?

Apo Kokalarit i djeg fakti se Belind Këlliçi është një ndër personat më aktivë të Opozitës, dhe një nga personat kryesorë në organizimin e protestës të 7 Korrikut, kur Evi Angelakis vazhdonte qejfet e saj në Amerikë.

Çfarë halli ka Kokalari?

Angazhimi politik, roli në protestën e 7 Korrikut, apo fakti se mund të kandidojë përballë Veliajt?

Kjo e fundit në fakt ngre dyshime se sulmi vjen pikërisht për shkak se Këlliçi shikohet si një alternativë për të garuar përballë Veliajt, gjë që tregon qartazi se sulmi i Kokalarit vjen me porosi nga bashkepunëtori i saj Erion Veliaj.

Dhe për më tepër, sulmi bëhet pikërisht nga ekrani i Irfan Hysenbelliut “kapterit” të Lulzim Bashës dhe Taulant Ballës./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga