LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Jorida Tabaku bën “viktimën”/ Demokratët e “masakrojnë” me komente

10 Korrik 2022, 19:03, Politikë CNA
Jorida Tabaku bën “viktimën”/ Demokratët e
Deputetja Jorida Tabaku

Deputetja Jorida Tabaku është viktimizuar pas reagimeve dhe qëndrimeve të shumta kritike ndaj saj, pasi mori pjesë në protestën e Partisë Demokratike.

Në një postim në rrjete sociale, Tabaku shkruante se ka marrë komente negative në "Facebook", ndërsa tentonte të shfajësohej duke thënë se nuk është ajo fajtorja që PD prej tetë vitesh është në opozitë.

Pas këtij statusi, demokratët i janë sulur me një lumë komentesh, ku i vënë në pah se qëndrimi në krah të Lulzim Bashës është i gabuari.

Disa persona i kërkojnë llogari për mënyrën se si ka bërë opozitë dhe disa të tjerë janë munduar të zbusin tonet, teksa shprehin qëndrimet kundër saj.

Të pakta janë komentet mbështetëse. Por edhe në rastet kur dikush ka dalë në mbrotje të Tabakut, të tjerë qytetarë i janë kthyer me argumente kundër.

Disa persona shprehin zhgënjim, disa të tjerë e kanë sulmuar dhe disa i thonë të mos qëndrojë më krah Lulzim Bashës, por të kthehet në PD-në zyrtare sa nuk është vonë.

Tabaku nuk u ka kthyer përgjigje këtyre komentuesve, të cilët përtej gjuhës së përdorur, i kanë përplasur në sy faktin se rruga e Lulzim Bashës, të cilën e ndjek ende sot deputetja, është e gabuara dhe se e dëgon opozitën drejt humnerës.

Për më tepër lexoni komentet e mëposhtme./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga