LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Mediu: Pas protestës opozita duhet të ndërtojë alternativën për qytetarët

8 Korrik 2022, 21:09, Politikë CNA

Mediu: Pas protestës opozita duhet të ndërtojë

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, deklaroi se protesta e djeshme e thirrur nga kryedemokrati Sali Berisha kishte një pjesëmarrje masive dhe kjo tregon që qytetarët nuk pajtohen me qeverisjen e Edi Ramës.

Në një intervistë për “Euronews Albania”, Mediu u shpreh se përveç protestave, opozita duhet të ndërtojë alternativën për shqiptarët, teksa shtoi se qeverisja dhe politika nuk duhet të jetë monopol i kryetarëve të partive.

“Ajo që duhet të bëjë opozita, përveçse të ndërtojë protestën, është edhe të ndërtojë alternativën e qytetarëve shqiptarë. Duhet të vijë si një alternativë e të gjithë angazhimeve më të mira shqiptare, të kualiteteve më të mira shqiptare. Qeverisja, politika nuk mund të jetë monopol i një grupi kryetarë partish apo lidershipi politik të partive politike. Është shumë më tepër se kaq, i takon shqiptarëve”, theksoi ai./CNA.al

Lajmet e fundit nga