LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mijëra qytetarë mbushën sheshin/ Justifikohen socialistët

8 Korrik 2022, 19:36, Politikë CNA
Mijëra qytetarë mbushën sheshin/ Justifikohen socialistët
Edi Rama dhe Damian Gjiknuri

Sekretari i Përgjithshëm i PS-së, Damian Gjiknuri, gjatë një takimi me strukturat e partisë në Njësinë 6, ka komentuar protestën e opozitës të zhvilluar me 7 korrik.

Gjiknuri e krahasoi protestën e demokratëve me atë të opozitës maqedonase, kundër integrimit në BE. 

“Ne jemi dëshmitarë të ndryshimeve që kanë ndodhur, po këto nuk kanë ardhur rastësisht. Nuk duhet t’i lemë asnjëherë në mes ato. Kujt duhet t’ia lëmë, atyre që dalin në shesh? Ata dalin se ai tjetri do të legjitimojë veten e tij, atë hall ka. Jo se pret të fitojë pushtetin nga rruga. Nganjëherë madje më duken të koordinuara, se del proteston Opozita në Maqedoni kundër integrimit Europian, duket sikur ka lidhje. Kështu bën dhe ky zotëria ynë këtu në Tiranë. Nuk dua të bëj konspiracione, po rastësitë nuk janë gjëra që duhen shmangur. Pra, ka një rastësi me një plan konkret, megjithatë unë nuk dua të bëj nga ato spekulimet e mëdha po pikërisht këtë lloj opozite kemi. Ne duhet t’i themi ndal me forcën tonë duke organizuar partinë”, tha Gjiknuri./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga