LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Protesta e PD-së/ Si do të vijojë më tej aksioni opozitar

8 Korrik 2022, 18:53, Politikë CNA

Protesta e PD-së/ Si do të vijojë më tej aksioni opozitar

Me mijëra qytetarë mbushën ditën e djeshme bulevardin "Dëshmorët e Kombit", në protestën e thirrur nga kreu i PD-së, Sali Berisha.

Irritimi i qytetarëve ndaj qeverisë duket se është shumë i lartë, ndërsa shpresat për rikthimin e një opozite më të fortë duket se po ringjallen.

Pas protestës madhështore, të gjithë janë në pritje të aksionit opozitar të radhës. CNA.al kontaktoi me deputetin Belind Këlliçi dhe e pyeti se cili do të jetë hapi i radhës.

Këlliçi tha se deri tani nuk është vendosur asnjë gjë konkrete, pasi do të jenë forumet e PD-së dhe tryezat me qytetarët ato që do të vendosin për vijimësinë e aksionit opozitar.  

Do të jenë forumet e PD dhe tryezat e radhës të bashkëbisedimit me qytetarët që do të vendosin hapin tjetër të aksionit opozitar”, tha Këlliçi për CNA.al.

Lajmet e fundit nga