LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vrasja e ish-kryeministrit japonez/ Rama: Sa shumë tronditen themelet e demokracisë kur politikanët shihen si armiq

8 Korrik 2022, 13:21, Politikë CNA

Vrasja e ish-kryeministrit japonez/ Rama: Sa shumë tronditen themelet e

Kryeministri Edi Rama ka shprehur ngushëllime për vrasjen e ish-kryeministrit japonez, Shinzo Abe, i cili u qëllua me armë zjarri teksa po mbante një fjalim elektoral në Nare.

Në një postim në rrjetet sociale, Rama shpreh ngushëllimet më të thella për familjen e politikanit dhe për popullin japonez.

Po ashtu, Rama shkruan se vrasja e Shinzo Abe nxjerr në pah se sa shumë tronditen themelet e demokracisë kur politikanët shihen si armiq për t’u shkatërruar dhe jo si kundërshtarë për t’u angazhuar.

“I tronditur dhe i pikëlluar nga vdekja e ish-kryeministrit Shinzo Abe. Ngushëllimet tona më të thella familjes së tij dhe popullit të Japonisë. Vrasja e tij nxjerr në pah se sa shumë tronditen themelet e demokracisë kur politikanët shihen si armiq për t’u shkatërruar dhe jo si kundërshtarë për t’u angazhuar!”-shkruan Rama./CNA.al

Lajmet e fundit nga