LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Puna flet vetë, të tjerat janë llafe”/ Balluku ndan pamjet nga Bypass-i i Vlorës

8 Korrik 2022, 15:16, Politikë CNA
“Puna flet vetë, të tjerat janë llafe”/ Balluku ndan
Belinda Balluku dhe Edi Rama

Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku, dhe kryeministri Edi Rama kanë qenë dje në Vlorë, ku kanë inaguruar hapjen e Bypass-it për qarkullimin e automjeteve në qytetin bregdetar.

Balluku ka shpërndarë dhe pamjet nga ky aks, ndërsa shkruan se ky zhvillim do të pasohet me të tjera vepra, të cilat sot janë në proces.

“Kjo është një tjetër provë e cila flet vetë për vullnetin e palëkundur për Shqipërinë që duam”, thuhet në njoftimin e ministrisë.

"Së bashku me Kryeministrin, @ediramaal në bypass-in e????Vlorës, i cili nga sot është i hapur për????qarkullimin e automjeteve dhe i aksesueshëm në të gjithë gjatësinë e tij. Një aks i shumëpritur që lehtëson aksesin drejt bregdetit të jugut duke nxitur zhvillimin e mëtejshëm turistik të vendit. Një vepër më shumë që i shtohet gjerdanit infrastrukturor të ????jugut dhe që ashtu sikundër kemi premtuar, do të pasohet me të tjera vepra të cilat sot janë në proces. Puna flet vetë, të tjerat janë llafe."/E.T-CNA.al

 

Lajmet e fundit nga