LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mijëra shqiptarë mbushën rrugët/ PS tenton të “fshihet”

8 Korrik 2022, 15:03, Politikë CNA

Mijëra shqiptarë mbushën rrugët/ PS tenton të

Një ditë më parë në Tiranë u zhvillua një protestë madhështore, ku me mijëra shqiptarë mbushën rrugët e kryeqytetit.

Ndërkohë, ka ardhur edhe një reagim nga Partia Socialiste, e cila vijon të tentojë të “fshihet” pas SHBA-së, dhe vendimit për të shpallur Berishën "non grata".

Gjatë një deklarate për mediat, kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla tha se protesta e djeshme nuk ndryshon asgjë nga vendimi që ata kanë për të mos e konsideruar fare një "non grata".

“Por në koment të pyetjes suaj që lidhet me ‘non gratën’ Sali Berisha. Sot e kemi pranuar kërkesën e PD sepse nuk ishte firma e Sali Berishës, ndryshe nuk do ta kishim pranuar. Shkresë që mban firmën e Sali Berishës këtu në sallë nuk votohet në Kuvendin e Shqipërisë. Pra, në këtë aspekt dua të them se unë nuk hyj në komente të organizimit të protestave. Nuk hyj në komente të tjera”,- ka thënë Balla./CNA.al

Lajmet e fundit nga