LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Dhëndri i PS ftoi qytetarët në protestë”/ Këlliçi i përgjigjet “dhëmbë për dhëmbë” Veliajt

8 Korrik 2022, 19:44, Politikë CNA
“Dhëndri i PS ftoi qytetarët në protestë”/
Belind Këlliçi

Deputeti i PD-së, Belind Këlliçi, u është përgjigjur deklaratave të kryebashkiakut Erion Veliaj, i cili ditën e sotme deklaroi se dhëndri i PD-së i ka ftuar qytetarët e Tiranës të dalin në protestë.

Në një reagim për CNA.al, Këlliçi tha se Veliaj sot duhet të ishte pas hekurave për vrasjen e Ardit Gjoklajt dhe inceneratorin e Tiranës dhe jo të dalë e të vazhdojë duke ndotur me propagandë bajate e mashtrime kronike ekranet e qytetarëve.

Kryebetonieri i Tiranës, njëherazi i implikuari në vrasjen e Ardit Gjoklajt dhe personi që urren kryeqytetin më shumë se kushdo në Shqipëri, duhet të ishte sot prapa hekurave për përfshirjen e tij në aferën e Inceneratorit të Tiranës dhe jo të dalë e të vazhdojë duke ndotur me propagandë bajate e mashtrime kronike ekranet e qytetarëve tanë.

Mos të bëhet merak, së shpejti do t’i ketë te dera ata qytetarët e djeshëm, të cilët do ta shoqërojnë për t’i bërë shoqeri në qeli të gjithë ish-miqve apo miqve që ai shiti dhe i futi në burg për të shpëtuar vete!”, tha Këlliçi për CNA.al

Lajmet e fundit nga