LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Jorida Tabaku “qan” për varfërinë/ Demokratët e kapin “mat”, i kujtojnë milionat e Ramës

11 Korrik 2022, 11:46, Politikë CNA

Jorida Tabaku “qan” për varfërinë/ Demokratët e

Deputetja Jorida Tabaku, një ndër “kurtizanet” e Lulzim Bashës, që i ka shërbyer përçarjes dhe shkatërrimit të çdo kauze të Opozitës, tashmë bën sikur “qan” për varfërinë e shqiptarëve dhe krizën ekonomike.

Së fundi, në një postim në rrjetet sociale, Tabaku shkruan se qeveria bën propagandë, ndërsa bujqësia është lënë në harresë.

Shumica e shqiptarëve të vetëpunësuar janë në sektorin e bujqësisë, e cila po përjeton një krizë të thellë, ky duhet të ishte një alarm për qeverinë, e cila duhet të rishihte politikat e saj sektoriale. Incentivat edhe subvencionet në bujqësi për Shqipërinë janë ndër më të ulëtat në rajon dhe këtë e tregon dhe deficiti tregtar.”-shkruan ndër të tjera Jorida Tabaku.

Por, pas këtij postimi, demokratët kanë shpërthyer në komente, kundër Tabakut, duke i kujtuar milionat e Ramës, me të cilat sipas tyre ka blerë edhe “Opozitën” e saj dhe Lulzim Bashës.

Vetëm ju mund të na jepni drejtim për një fitore të PD-së, po gjithmonë me Lulin në krye ai është lider. Ju jeni një shoqëruse e denjë e atij. Kështu që shqiptarët do ecin drejt një rruge të sigurt po mos harro gjithmon në bashkëpunim me Edvinin se ai ju jep ndonjë dorë të mirë milionash sepse është mjeshtër. Ai të blejë çdo gjë në këtë vend me opozitë, me gjykata me media, shoqërine civile, pse jo dhe ambasadorë si ajo mikja juaj nga Korea e ka qejf ajo milionat e $$$$ ..ce gjeti këtë popull nga JU..”.-shkruan një komentues.

Ndërsa një tjetër shkruan: “Presion drejtësisë e vetmja mënyrë mos kakarisni kot”.

Po ashtu një demokrat ironizon, ndërsa shkruan :“Si mund dalë Gazi nga kriza që ka me Olti Currin Enkeledi me Taulantin, vetëm ti mund ta zgjidhësh. Shko more derdimene ti nuk përfaqëson asgjë”.

Po kështu një tjetër shkruan: “Ti e di bashkë me Lul Bashën se si dilet nga kriza ....”

Gjithashtu një qytetar shkruan: “E gjitha kjo është propagandë. Një politikan kështu flet në institucionin e parlamentit jo me njerëzit nëpër fb. Çfarë ka për të diskutuar. Çfarë ka ndryshe kjo qeveri me qeveritë e tjera paraardhëse post komuniste? Këto janë debate politike që zhvillohen normalisht nëpër sallat e parlamentit. Shkurt pjesë e lojës politike”.

“Ca e dinë dhe ca nuk e dinë se çfarë po bëhet ,por ti dhe Luli e dini mirë me lojen që po bëni ,por një ditë do t’u çirret maska”, -shkruan një demokrat.

Më poshtë disa nga komentet:/CNA.al

Jorida Tabaku “qan” për varfërinë/ Demokratët eJorida Tabaku “qan” për varfërinë/ Demokratët eJorida Tabaku “qan” për varfërinë/ Demokratët eJorida Tabaku “qan” për varfërinë/ Demokratët eJorida Tabaku “qan” për varfërinë/ Demokratët eJorida Tabaku “qan” për varfërinë/ Demokratët e

Jorida Tabaku “qan” për varfërinë/ Demokratët eJorida Tabaku “qan” për varfërinë/ Demokratët eJorida Tabaku “qan” për varfërinë/ Demokratët e

 

Lajmet e fundit nga