LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Evi Kokalari, ç'të kujton Franca dhe Rusia?!

9 Qershor 2022, 21:00, Aktualitet CNA
Evi Kokalari, ç'të kujton Franca dhe Rusia?!
Evi Kokalari

Evi Kokalari prej disa kohësh ka nisur një sulm të paprecedentë për individë të caktuar në PD, e kryesisht të rinjtë e kësaj partie.

Për aktivisten, zgjedhja e të rinjve në Kryesi nuk ishte një gjë pozitive.

Publikisht, por edhe faktikisht zonja Evi Kokalari ka lobuar për individë të zgjidhen në PD, ka sulmuar, por edhe ka deklaruar se me ardhjen e Donald Trumpit, president i SHBA-së, doktor Berishës do t'i hiqet "non grata".

Për zonjën Kokalari, edhe ditën e djeshme janë drejtuar 12 pyetje publike, për të cilat prisnim një përgjigje.

Deri më sot, nga ana e saj ka pasur heshtje gjysmën e ditës, ndërsa “u zgjua” në orët e pasdites (me orën e Shqipërisë), duke komentuar sondazhin e hapur nga CNA.al, duke e lexuar atë së prapthi.

Ndërkohë që editori i CNA.al, Elvi Fundo, po i shtron zonjës Kokalari edhe 4 pyetje të tjera publike për të cilat pret një përgjigje publike.

"Disa pyetje publike konservatores së përkedhelur nga diktatura?

1. Emrin e vërtetë si e ke?

2. A ke jetuar në Francë? Kush të çoi dhe pse?

3. A ke jetuar në Rusi? Sa kohë?

4. Në SHBA çfarë ndodhi që ike nga Bostoni në New York.

Ke dhe 12 të tjera në web. Kam edhe shumë të tjera në vijim", shkruan Fundo./E.K-CNA.al

Evi Kokalari, ç'të kujton Franca dhe Rusia?!

Lajmet e fundit nga