LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

No, Nora is gone!/ O bobo, what found us, Grida left us

2022-11-08 13:09:00, Editorial CNA

No, Nora is gone!/ O bobo, what found us, Grida left us

Grida Duma, through a long speech today, said that she had left politics, its scum, and the like.
The blows he had received under his belt had disturbed him greatly.

In fact, Grida Duma is not one of those that has not given blows under the belt. It's not like he ran away to solve some big political problem that was left in his hand and oh bobo, what will happen.

No, Nora is gone!/ O bobo, what found us, Grida left us

Nothing.

She came from nowhere in politics, recommended by Henri Çili with the support of a former banker, her close friend, and was supported by Lulzim Basha.

Foli pro tij, mbështeti çdo humbje dhe çdo dështim të Lulzim Bashës, si ndarje, përçarje dhe luftë brenda PD-së.

No, Nora is gone!/ O bobo, what found us, Grida left us

Ishte ndarëse, sektare e paaftë totalisht, thjesht dhe vetëm një imazh i një koke që pretendon se është e bukur, por që kurohet shumë estetikisht, duke shpresuar që do të ishte e ardhmja e politikës.

Egoizëm i shfrenuar, i pavlerë, shkoi pas Lulzim Bashës me humbjet dhe dështimet e tij si dhe katastrofat e pafundme.

I plasi një histori skandali erotik me Ervin Salianjin, në parlament e kështu me radhë.

Grida Duma ishte thjesht dhe vetëm deputetja që erdhi nga hiçi dhe iku si një hiç, sepse pranoi një rrogë të majme nga "Top Channel", braktisi demokratët, kauzën e tyre politike, të cilët e morën nga rruga dhe e bënë deputete.

Prej gati nëntë vitesh në xhepat e Gridës hynë taksat e qytetarëve shqiptarë, demokratëve në veçanti, të cilët e bënë deputete dhe drejtuese politike.

Dhe tani ka shkuar në "Top Channel" për një rrogë të majme, për paratë e "Top Channel"-it, topit të inceneratorëve, të paguar nga taksat e xhepit të shqiptarëve, nga një aferë që u ka dhënë miliona euro ortakërive dhe reklama "Top Channel"-it.

E braktisi PD-në për një qese me para.

Për një kontratë, të cilën rrogën që do ta marrte deri në fund të mandatit të deputetit e merr për dy apo tre muaj.

Asgjë më shumë sesa kaq.

Iku Grida Duma. Nuk u bë nami, në PD kanë ikur burra më të mirë dhe gra më të zonja dhe nuk u bë nami. PD-ja ka vazhduar rrugën e saj.

Qan apo jo Grida, përlotet apo jo Agron Gjekmarkaj, kjo nuk i prish punë askujt.Në fakt, më shumë prishi punë hyrja e saj në PD, sesa largimi i sotëm nga mandati i deputetes së PD-së./CNA.al

Lajmet e fundit nga