LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Grida Duma trafikante apartamentesh”/ SPAK merr vendimin për Veliajn

6 Dhjetor 2021, 12:37, Aktualitet CNA

Kur kanë kaluar rreth 10 muaj nga padia për shpifje e deputetes së PD-së, Grida Duma ndaj kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj, SPAK ka dalë me një qëndrim.

CNA.al mëson se prokurori i SPAK Behar Dibra, ka kërkuar pushimin e çështjes.

Sipas prokurorit Dibra kryebashkiaku Veliaj, s?ka shkelur ligjin dhe s?ka konsumuar elementët e veprës penale të shpifjes.

Gjykata është tërhequr për vendimin, i cili pritet të jepet më 13 dhjetor ora 15.30

Kujtojmë se padia është ngritur pas akuzave të Veliajt në adresë të Dumës si trafikante apartamentesh, se ajo është pjesë e investimeve në pallate në Tiranë dhe se është gjykuar për mashtrim./E.S-CNA.al

Lajmet e fundit nga