LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Note/ Why shouldn't Berisha allow the incinerator candidate to compete in the Primary?

2022-11-03 11:06:00, Editorial CNA

Note/ Why shouldn't Berisha allow the incinerator candidate to compete in

Gert Bogdani has announced his candidacy to compete in the Primary for the May 14 elections.

Bogdani, who did not mention Erion Veliaj in his speech, against whom he claims to compete, but only the Municipality of Tirana, has started propaganda in the media.

He speaks, propagandizes, but still has not clarified the connection and the photo with Mirel Mërtir, in Zimbabwe.

Gert Bogdani still has not clarified the flights with Mirel Mërtir, with one of the owners of the incinerators, the affair which the PD and its leader, Sali Berisha, refer to from time to time as the biggest government corruption scandal.

Note/ Why shouldn't Berisha allow the incinerator candidate to compete in

PD-ja do të humbë çdo kauzë, në rast se Gert Bogdani garon në Primare.

Kushdo që të justifikohet se Primaret janë të lira është  thjesht dhe vetëm për të bërë rolin e sharlatanit, pasi me dëshirë kandidat për kryetar bashkie, për t’u votuar në PD mund të dalë edhe Mirel Mërtiri apo Klodian Zoto, pronarët e inceneratorëve, njëri prej të cilëve është në kërkim ndërkombëtar, së bashku me bashkëjetuesen, nënën e fëmijëve të Mirel Mërtirit, Stela Gugallja.

Note/ Why shouldn't Berisha allow the incinerator candidate to compete in

Asnjëri prej tyre, nuk ka ndonjë ndryshim të madh nga Bogdani, pra meqë është me dëshirë dhe vullnet të lirë mund të garojnë në Primare.

Partia Demokratike me kritere të qarta duhet të ndalojë kandidimin e Gert Bogdanit.

Në rast se Bogdani lejohet të jetë pjesë e garës, PD-ja do të humbiste moralin.

Pra, do të ishte e akuzuar publikisht jo vetëm nga mediat si bashkëpunëtore në aferën e inceneratorëve,  ku Bogdani ka kontributin e tij në kompanitë zinxhir të Klodian Zotos, Mirel Mërtirit dhe Stela Gugalles./CNA.al

Lajmet e fundit nga