LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Meta(j) and Balliu Junior, calls for murder and Kanun/ In SPAK they cry because they feel threatened

2022-10-27 12:54:00, Editorial CNA

Meta(j) and Balliu Junior, calls for murder and Kanun/ In SPAK they cry because

Ilir Metaj has returned to the topic of preserving the vote.

Just like he used to refer to Taljon's principles when he threatened to cut off the hands of all vote stealers.

Everyone already knows how that story went. No one in the majority got their hands cut off and the only one who ended up in prison as a vote thief was an LSI candidate with a dentist profession.

As the conflict in this country does not last more than three days, the President of the Kosors and the Furqas has returned to threats. This time, according to the former President, the thieves don't just risk their hand, but apparently Metaj plans to cut off their heads.

"Kushdo që do të guxojë të prekë votën e qytetarëve shqiptarë do përfundojë si Musolni me Klaretën. Në rastin tonë është Klareta e 17 majit që u mbyllën atje bashkë dhe…ai është Klareta. E dinë gjithë shqiptarët, demokratët, kanë të drejtë që kanë tmerr nga PL. PL do i kthejë lirinë gjithë shqiptarëve." Tha Meta(j).

Meta(j) and Balliu Junior, calls for murder and Kanun/ In SPAK they cry because

Në këtë pikë, pasi dimë si shkoi puna me dentistin e LSI-së, parashikimi për atë që vjen më pas bëhet interesant.

Kur Meta(j ) kërcënoi se kush vjedh votën, do i pritet dora, i vetmi hajdut doli nga radhët e LSI dhe hajduti përfundoi në burg.

Me këtë formulë të një ekuacioni tashmë të zgjidhur, duhet të parashikojmë që kësaj radhe që Meta(j) po kërcënon me prerje koke, i bie që forcës politike që do vjedhë vota do i futet në burg kryetari (do i pritet koka dmth).

Meqë herën e parë, kur dënimi ishte thjesht prerja e duarve, hajduti u gjet nga radhët e vartësave të atij që kërcënoi, tani që kërcënuesi përsëritës Meta(j) po i referohet kokës, nga ajo formulë ekuacioni, konkluzioni del që koka në pazar do jetë koka e Ilir Meta(j).

Kesaj analize ish-Presidenti nuk mund t’i kundërvihet me shprehje të tipit "Rama ka kapur drejtësine" sepse nëse ky është fakt i njohur nga Meta(j), si e parshikon ai kësaj radhe  që ekuacioni të ndryshojë rezultat dhe të kthehet në prerje koke për Ramën dhe Bashën?

Kërcënimeve të Metës ju bashkua dje edhe Fahriu Juniror i cili si malësor, zgjodhi ti referohej Kanunit.

Meta(j) and Balliu Junior, calls for murder and Kanun/ In SPAK they cry because

"Ata kanë disa mendime, bashkim s’do të thotë që të mendojnë si ne. Me Kanun, futen në gjak, po pati luftë në atdhe nuk lahet gjaku. Luftohet armiku në fillim. 

For him, we are an Albanian interest. for us, they were and remain DP deputies until they left the democrats' votes", stated Balliu.

Of course, the result of the equation of threats to Ilir Meta(j), assures us that no head is at risk except the head of the former President himself.

Of course, the threat of Fahriu Junior as an old mountaineer is not respected by anyone, even less Alibeaj who has emerged as a tribe of heroes.

But SPAK does not have the opportunity to implement the provisions of the Criminal Code and the Code of Criminal Procedure.

Arben Kraja's cries that he himself is being threatened, no one believes him and no one misses him.

SPAK prosecutors are paid dearly because their head is included in the price of their work.

So now they cannot justify that they are doing the work, your feet are at risk./CNA.al

Lajmet e fundit nga