LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Note/ Palo MPs unite for "Babale", not for the Albanians

2022-10-17 12:18:00, Editorial CNA

Note/ Palo MPs unite for "Babale", not for the Albanians

"Babalja", that is, Ervin Salianji, returned from his tourist tour in Africa, has gathered the DP deputies before the court.

Note/ Palo MPs unite for "Babale", not for the Albanians
Ervin Salianji in Kigali, Rwanda

It has united the DP, as never before, which has been divided for more than a year and continues to have major internal conflicts.

It is probably unbelievable how Luciano Boçi hugs Gaz Bardhi for Grida Duma's Babala or Luan Baçi with Agron Gjekmarkaj.

Note/ Palo MPs unite for "Babale", not for the Albanians

People who don't say anything about DP and its conflicts.

What are they not saying about the pulpit, about Luli, and so on, now they go to court and get the same face.

Note/ Palo MPs unite for "Babale", not for the Albanians
Lulzim Basha

 

A mundet t’i besojnë shqiptarët këta të pafytyrë në fakt?

Sepse dje dhe pardje i shikonim të mbanin qëndrime ndaj njëri-tjetrit dhe ndaj qasjes që duhej të kishin ndaj PD-së.

Por, sot, çuditërisht shkojnë dhe bashkohen për “Babalen”, Ervin Salianjin e Grida Dumës.

Të turpshëm, të pafytyrë, të paemër, të paskrupullt.

Note/ Palo MPs unite for "Babale", not for the Albanians
Ervin Salianji dhe Grida Duma

Çdo fjalë mund t’u thuash këtyre fytyrave qelbësirave politike.

Në rast se do të kishin moral këta palo deputetë apo palo demokratë, duhej të ishin bashkuar për PD-në, për opozitën, në emër të opozitës dhe për qëllime opozitare.

Këta nuk tregojnë gjë tjetër veçse sa të pafytyrë janë, duke mos u bashkuar për qytetarët, duke mos u bashkuar për shqiptarët, por bëjnë gjoja sikur kanë konflikte ditë pas dite.

Dhe tani një fishkëllimë e “Babales”, mblidhen para gjykatës për të ushtruar shantazh.

Po kujt do t’i kërkojnë këta vota nesër? Po si mund të mbledhin këta njerëz vota?

Kush do ti votojë?

Mjafton që të kujtojmë se shaheshin me njëri-tjetrin, por për të ardhmen e opozitës nuk u bashkuan dhe ndenjën të përçarë për të mbajtur Edi Ramën në pushtet.

Nga ana tjetër shkuan dhe u puthën për të shpëtuar "Babalen" dhe për të ushtruar shantazh ndaj gjykatës.

Këta janë palo deputetë që meritojnë çdo emër të mundshëm, po përfaqësues të demokratëve shqiptarë dhe të opozitës kurrsesi nuk mund të jenë.

Nuk u bashkuan kurrë për demokratët dhe shqiptarët, por u bashkuan për “Babalen”, tani thjesht u ka ngelur ta bëjnë kryetar partie në vend të Doktorit, se ky i fundit si bashkoi dot, “Babalja” ia doli me sukses./CNA.al

Lajmet e fundit nga