LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Çështja “Babale”/ Salianji konfirmon: Do të jem në seancën gjyqësore

3 Korrik 2022, 19:29, Politikë CNA
Çështja “Babale”/ Salianji konfirmon: Do të jem
Ervin Salianji

Deputeti demokrat, Ervin Salianji, gjatë një takimi me strukturat e Korçës për përgatitjet e protestës kombëtare të 7 korrikut, ka folur edhe për gjyqin e ditës së hënë të çështjes “Babale”.

Salianji konfirmoi pjesëmarrjen në seancë, ndërsa shtoi se në Shqipëri nuk ka drejtësi, vetëm akuza ndaj njerëzve që denoncojnë.

“Nesër unë do të jem aty, do të jem i pranishëm në seancë ashtu siç kam bërë çdo herë tjetër. Drejtësia në këtë vend është e penguar, e vonuar, nuk hetohen, s’ka përballje, por ka akuza ndaj gazetarëve dhe njerëzve që denoncojnë. Unë nesër do të jem aty, por tani fokusi është te protesta, organizimi i qytetarëve. Shumica e grupit parlamentar ka shprehur qëndrimin se do të jetë pjesë e protestës”, u shpreh ai./CNA.al

Lajmet e fundit nga