LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Protesta e 7 korrikut/ PD zbret në terren: Ja pse dalim në shesh

3 Korrik 2022, 19:04, Politikë CNA
Protesta e 7 korrikut/ PD zbret në terren: Ja pse dalim në shesh
PD në terren

Partia Demokratike fton të gjithë qytetarët që t'i bashkohen protestës së 7 korrikut, me qëllim dhënien fund të kësaj qeverie të korruptuar, e cila ka futur vendin në një krizë të rëndë ekonomike.

Prej ditësh demokratët kanë zbritur në terren duke informuar qytetarët për protestën dhe duke u kujtuar atyre se janë pikërisht kushtet ekonomike ato që detyrojnë opozitën të dalë në shesh.

Deputetja Albana Vokshi shprehet se duhet të protestohet,

“Për çmimin e naftës që rritet pa fré;

Për çmimet e larta të ushqimeve bazë;

Për taksat e larta që mbyllin qepenat;

Për korrupsionin që na lë pa rrugë, arsim cilësor e shëndetësi!CNA.al

Protesta e 7 korrikut/ PD zbret në terren: Ja pse dalim në shesh

Lajmet e fundit nga